Hlavná stránka Biblia Rôzne informácie Renew - obnova farnosti cez Sv. Písmo

Renew - obnova farnosti cez Sv. Písmo

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 4.50 )

StromMnohokrát kráčame životom bez vedomia, že Boh je naším spoločníkom, neprežívame radosť z Jeho prítomnosti ani zo skutočnosti, že tvoríme súčasť tajomného Kristovho tela - Cirkvi. Hanbíme sa otvorene a nahlas rozprávať o Bohu, konať skutky milosrdenstva a v horlivosti a vytrvalosti pracovať pre Božie veci... Dôvodom je snáď to, že sme Bohu nepovedali svoje rozhodné áno... Aj preto je dobré siahnuť po prameňoch Svätého písma, spoznávať pôsobenie Božieho Ducha v našich životoch, povzbudiť blížnych svojím svedectvom a prehĺbiť život osobnej i spoločnej modlitby... K tomuto nás pozýva program Obnova...

 

Program Obnova je momentálne najobľúbenejším a najrýchlejšie sa šíriacim programom pre obnovu farských spoločenstiev na celom svete. Popri ďalších štyridsiatich krajinách našiel svoje miesto aj na Slovensku prostredníctvom p. M. Bubáka SVD a ostatných verbistov, ktorí sa podujali uviesť tento program aj u nás. Na odporúčanie slovenských biskupov vyskúšať program na úrovni spoločenstiev univerzitných pastoračných centier boli pozvaní mladí z celého Slovenska na školenie do Nitry, kde 2 rehoľné sestry a jedna laička z Ameriky poskytli na základe dvadsaťročných skúseností zaškolenie a rady pre adaptáciu programu u nás.
Program Obnova na Slovensku zatiaľ tvorí päť šesťtýždňových celkov v predvianočnom a v pôstnom období v priebehu troch rokov. Každý celok má dominantnú tému, napríklad hľadanie zmyslu, nachádzanie Boha, rola Ducha Svätého, učeníctvo a evanjelizácia. Na začiatku programu Obnova sa vytvoria malé spoločenstvá ľudí (8-12 ľudí), ktorí sa každý týždeň spoločne stretávajú. V brožúrach, ktoré dostane každý člen skupinky, sú texty Sv. Písma s komentármi, úvahy nad danými témami, modlitby a zopár otázok, ktoré sú pomocou pri spoločnom zdieľaní sa. Nad Božím Slovom v modlitbovej atmosfére každý nachádza a uvedomuje si pôsobenie Boha vo svojom živote. Prehlbuje si takto svoj vzťah k Bohu a zároveň bližšie spoznáva aj ostatných členov skupinky. Cieľ Obnovy tu však nekončí. Každého zúčastneného totiž pozýva ku konkrétnej činnej odozve vo svojom živote.
Hlavnou stránkou programu Obnova sú kvalitné materiály - vypracované biblické stretnutia s presným smerom a cieľom, kam členov skupiniek majú doviesť. Túto prednosť ocenia hlavne tí, ktorí ledva stíhajú vymýšľať témy na stretnutia bez dlhodobejšieho plánu a smerovania skupinky.
Materiály programu Obnova poskytujú pripravené týždenné stretnutia počas troch rokov vo všetkých liturgických obdobiach. Okrem toho sú už na svete brožúry s vypracovanými stretnutiami nad Katechizmom Katolíckej Cirkvi. Materiály sú takisto rozvrstvené podľa veku - pre mládež aj pre dospelých. Zatiaľ sa mnohé z nich prekladajú a adaptujú na slovenské pomery. Niektoré z nich sú už vytlačené a pripravené na používanie.
V tomto pôstnom období sú už do programu Obnova zapojení študenti v univerzitných pastoračných centrách na Slovensku a takisto sa zapojili aj mladí a starší mnohých farností Slovenska.
Nuž, nech sa centrom všetkých našich stretnutí, motorom všetkých našich snáh stáva Boh Nech každý deň dokážeme povedať áno misii, ku ktorej nás Boh povoláva...

 

Brožúry s týždennými (pre skupinku) a dennými (pre členov skupiniek) vypracovanými stretnutiami nad Božím Slovom, úvahami a modlitbami zatiaľ na pôstne obdobie a advent si môžete objednať u verbistov na adrese:

Program OBNOVA,
p. Ľubomíra Vaňušová,
Misijný dom Matky Božej,
949 01 Nitra - Kalvária.
Tel: 037 / 7769 429 ,
alebo 037 / 7769 411,
E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Ostatné informácie sú na stránke: www.obnova2000.sk

Neskôr ku tejto informačnej stránke pribudne aj niekoľko ukážok biblických stretnutí, pripravených programom "Obnova".

Share/Save/Bookmark


Tags: Renew  obnova  farnosti  Sv. Písmo  Biblia  stretnutia  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.

10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
    Biblia

    Vyhľadávanie

    Webmisie.sk

    Reklama

    Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie