Hlavná stránka Listy misionárov Misionári Sr. Agáta SSpS listom o Rusku

Sr. Agáta SSpS listom o Rusku

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 1.00 )

Napísala nám Sr. Agáta SSpS, ktorá slúži ľuďom ako misonárka na “ďalekom Východe” - v Rusku.

Drahí misijní priatelia,

Pozdravujem vás zo Sibíri, z ďalekého Irkutska - 700 tisícového mesta plného mladých ľudí, študentov, školákov a mnohého, čo prináša so sebou veľkomesto.

Irkutsk je krajské mesto, ktoré v minulom roku slávilo svoje 340. narodeniny. Žije tu mnoho národností. Sú to poväčšine ľudia, ktorých sem poslali za čias Stalinovej vlády pre vieru, pre pravdu a spravodlivosť, ktorá sa mu zdala byť nepohodlnou, a tak musela byť z centra Ruska "zlikvidovaná". Svedčia o tom mnohé veľké väzenia a hromadné hroby. Možno zima, možno utrpenie zošľachtilo týchto ľudí, takže sú otvorení jeden pre druhého. Vidia jeden druhého, keď je potrebná ich pomoc. Sú ochotní zasadiť sa za druhého.
Dnes vám chcem napísať niekoľko slov o našich deťoch, chorých na leukémiu. Táto zákerná choroba postihuje nielen dospelých, ale aj deti - môžeme povedať aj nemluvňatá. Deti tu ležia v oblastnej nemocnici spolu s mamkami alebo niektorým z

príbuzných, ktorí sa o tieto deti starajú. Niektorí pol roka, niektorí rok... Chodievam k nim raz v týždni, aby som ich zoznámila s ich najlepším priateľom Ježišom, o ktorom mnohé ešte vôbec nepočuli. Spolu s týmito deťmi sme týždeň pobudli pri Bajkalskom jazere. Hoci sme sa kúpať nemohli, lebo voda je tu po celý rok veľmi studená - dobrá len pre najväčších odvážlivcov, prežili sme tu pekné chvíle plné radosti, zábavy, ale aj usilovnej práce. Spolu sme sa pozerali na Ježiša, čo by robil, keby bol v "našej koži"; a keďže vieme, že mal deti veľmi rád, ako mu môžeme my urobiť radosť. Naučili sme sa mnohé piesne, veď kto spieva, dvakrát sa modlí. Deti boli katolícke, pravoslávne, ale aj neveriacich rodičov. Ježiš však má rád všetky deti, a tak mali naše stretnutia ekumenický charakter. Pozerali sme sa na Ježiša (najmä so staršími) ako na človeka plného dobra, záujmu a lásky. Ak budeme tak žiť aj my, budeme šťastní už tu a budeme pomáhať byť dobrými aj druhým. Prosíme vás o modlitbu, aby sme to dokázali.

Sr. Agata, SSpS

Share/Save/Bookmark


Tags: Agáta  SSpS  list  Rusko  
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Administrator je s nami už odo dňa: Streda, 13 Máj 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Listy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie