Hlavná stránka

"Nestraťte dôveru..."

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )

„...netraťte dôveru, lebo ju čaká veľká odmena. Potrebujete vytrvalosť, aby ste plnením Božej vôle získali prisľúbenie. Môj spravodlivý bude žiť z viery, ale keby cúvol, moja duša nebude mať v ňom zaľúbenie.“ (Hebr 10,36.38)


Nestratiť dôveru, mať vytrvalosť... Ak nemám stratiť dôveru, tak ju musím najskôr získať.  Autor listu Hebrejom hovorí o dôvere v Boha resp. o dôvere Bohu. Aký to je pocit, keď človek dôveruje? Mal by to byť pocit určitého odľahčenia, určitej pomoci. Predstavme si situáciu: v práci som zodpovedný za vykonanie nejakej úlohy, ktorú ale nemôžem vykonať sám, ale v spolupráci s inými kolegami. Ak v práci mám kolegov, ktorým dôverujem a viem, že prácu vykonajú spoľahlivo, tak sa nebojím, že tú úlohu nezvládneme. Nemám z toho taký stres. Ale ak mám kolegov, po ktorých treba ešte všetko okontrolovať a nemajú moju dôveru alebo im nemôžem dôverovať, úloha sa stáva náročnejšia a bude si vyžadovať viac môjho úsilia, lebo ja som za konečný výsledok zodpovedný. A s dôverou Bohu je to asi trochu podobné. Ak nedôverujem Bohu, že v mojom živote chce odviesť tú najlepšiu prácu, tak môj život sa potom stáva ťažším, viac kontrolujem a mám pocit, že celá záťaž života je na mojich pleciach. Že všetko musím vykonať sám. Myslím, že s týmto postojom v živote sa to nedá ďaleko dotiahnuť, lebo to človeka vyčerpá. A ak Ježiš na inom mieste hovorí, že prišiel, aby sme si užívali život v radosti a v hojnosti, tak je asi vhodné sa zamyslieť, ako si začať užívať život v radosti a v hojnosti? Nemôže byť napr. dôvera Bohu tým začiatkom radostného a hojného života? Dôverovať niekomu nie je ľahké, Pane, daj nám silu dôverovať Ti.

Share/Save/Bookmark
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 


Súvisiace články z tejto kategórie:


Nemáte oprávnenie pre zobrazovanie daného prostriedku. Napíšte, prosím, administrátorovi tejto stránky (posta (zavináč) misie.sk), aby vám pridelil práva a vysvetlite mu pár riadkami, prečo tieto práva chcete (napríklad právo písať články, vkladať fotografie a videá). Ďakujeme!
Muste sa prihlsi.

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie