Hlavná stránka

Koľko zla dokáže vykonať nedôvera

E-mail Tlačiť PDF
(0 hlasovaní, Priemerná známka: 0 )


Na jednej nemeckej televízii je program, ktorý ukazuje prípady s akými sa v živote stretáva istá nemecká psychologička a ako ich ona potom s „postihnutými“ rieši. Je zaujímavé, čo všetko život prináša a s čím sa ľudia musia vysporiadať a aké to má dopady na konkrétne životy a celé rodiny. Raz riešila prípad, kde manžel bol priam až posadnutý chorobným kontrolovaním, šetrením, čistotou. Pre manželku to bolo neúnosné. Stále chodil a kontroloval, či sú všetky spotrebiče vypnuté zo siete, každú chvíľu všetko utieral, umýval si ruky, ich malá dcérka sa nemohla hrať na zemi, v každej miestnosti mal pripravený dezinfekčný prostriedok a robil mnohé nenormálne veci. Samozrejme psychologička pátrala po príčine a zistila, že hlavným dôvodom jeho správania je jeho vlastný otec. Otec, ktorý mu odovzdal rodinnú firmu, ale neustále ho v tej firme kontroloval a čo bola hlavná príčina – otec mu NEVERIL. A práve jeho nedôvera voči synovi, vyvolala v synovi strach, že rodinná firma skrachuje a preto začal všetko chorobne kontrolovať a chorobne šetriť, až tak, že všetko vypínal zo zásuvky.
Vieme si predstaviť život bez dôvery? Vieme si predstaviť, že by nám ľudia nedôverovali? Vieme si predstaviť, že by sme niekoho tak veľmi sklamali, že by už nemal dôvod nám veriť? Vieme si predstaviť, žeby nás tak niekto sklamal, že by sme mu už nedôverovali? Myslím, že si to vieme predstaviť a myslím, že sme mnohí aj boli v takej situácii a myslím, že si mnohí aj povieme „Bože ochráň nás pred takým zlyhaním.“
A vedeli by sme si predstaviť, že pri prvom hriechu a pri každom páde by nám Boh – Otec čím ďalej tým menej dôveroval? To by s nami asi veľmi zle dopadlo. Našťastie On to tak nerobí. Napriek všetkému nám dôveruje. Veď Boh skrze proroka Jeremiáša hovorí: „Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem.“ (Jer 31, 34)
Pane, ďakujem Ti za prejavenú dôveru. Daj mi silu dôverovať Tebe a aj ľuďom okolo mňa.

A ak už nedokážeme ľuďom dôverovať, lebo niekedy to medzi ľuďmi naozaj tak je, že dôvera sa stratí, tak skúsme im aspoň odpúšťať.

Share/Save/Bookmark
feed0 Komentáre

Napíš komentár
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Menšie | Väčšie
 

security image
Opíš zobrazené písmená


busy
 

Náš člen Hanka Švecová je s nami už odo dňa: Piatok, 24 Júl 2009.

Ukáž 50 najnovších článkov autora tohto článku.
Súvisiace články z tejto kategórie:


10 náhodne vybratých článkov z tejto kategórie:
Úvahy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie