Hlavná stránka
Príbehy s úvahou
Príbehy s úvahou vpletenou medzi riadky...

Geniálny plán Boha pre teba

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.46 )

Otec_bozk3Ako možno skutočne vyzerajú tvoje dni z pohľadu Nebeského Otca, ktorý sa o teba stará? Nech sa páči, započúvaj sa...

 

Ponáhľaš sa bližšie k smrti?

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.64 )

BabkaKeď som včera vystupoval z vlaku, predo mnou šla pomalým tempom stará babka. Ponáhľal som sa a nevedel som ju predbehnúť. Vytáčala ma do nepríčetna. Vtedy som sa zarazil a povedal som si: "Kam sa ja vlastne ponáhľam?" Ozvali sa vo mne výčitky svedomia, že som sa v duchu nahneval na babku, ktorá má dosť času a okrem toho nemôže za svoju pomalosť. Celý život pracovala, možno veľa vytrpela. A možno všetko trpezlivo niesla. A ja som netrpezlivý a malicherný. A to všetko len preto, aby som bol o 10 minút skôr doma. Tých pár minút aj tak premrhám na internete alebo pri telke.

 

Oddychovať? Až v nebi?

E-mail Tlačiť PDF
(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

OddychovatPríjemný vánok sa hrá s mojimi vlasmi, osviežuje slnkom prehriatu tvár a vlny príjemne hojdajú nafukovací čln, v ktorom spokojne ležím a počítam baránky na oblohe. Už som pri tisíc piatom, keď ma z počítania vyruší kamarát: „Jozef, počúvaj, nie je to fajn, byť konečne len tak unášaný vetrom a vlnami, v pohybe, ktorým ťa uspáva sám Boh?“ „Hm, konečne mimo toho blázinca neustálych naháňačiek a pachtení. Vieš, niekedy mám takú chuť to všetko zahodiť a utiecť pred tým obrovským kolosom, čo sa na mňa rúti zo všetkých strán. Keď vidím našu mačku, ako si spokojne spí vyvalená na chodníku pri našom dome, hovorím si, ako si môže len tak žiť, nezodierajúc sa pre nič, nebehajúc stále niekam, nezháňajúc sa za toľkými vecami.

 

Sen o živote

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Stopy v pieskuBol tam. Sedel a čakal. Čakal s pokojnou odovzdanosťou dať všetko. Stála som len pár krokov od Neho.

Znenazdania zdvihol zrak a s pohľadom lásky - bolestnej lásky, ktorá dokáže otvoriť i zatvrdnuté srdce zahľadel sa do mojich vyhýbavých očí. Na nič sa nepýtajúc, nič nevyčítajúc - iba tíško pozeral. S láskou človeka milujúceho nežnou láskou hladiacou srdce.

 

Svetlá na ceste domov

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Svetlo na cestáchJe podvečer a na nebi sa objavujú prvé hviezdy. Pribúdajú s hustnúcou tmou. Jedna žiari viac ako ostatné. Spoza kopca, z ktorého som zišiel začína vykúkať mesiac. Je v splne a tak mi svojím svetlom osvetľuje cestu, takže môžem po nej kráčať ako vo dne. Premýšľam len tak... nad sebou, nad ľuďmi... ako sa niektorí z nich v mojom živote stali svetlom, ktoré ožiarilo moju cestu, ktorou kráčam životom.

 


Stránka 1 z 3
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie