Hlavná stránka
S misionármi
Rozhovory s misionármi

Páter Róbert a jeho misie v Rusku

E-mail Tlačiť PDF
(15 hlasovaní, Priemerná známka: 4.47 )

Bajkal_zimaOrganizátori veľkopôstnej prípravy na internete na stránke www.40dni.sk požiadali pátra Roberta Baleka SVD verbistu misionára v Rusku v Moskve o zodpovedanie pár otázok, ktoré napísali vo zvedavosti návštevníci stránky. Tu vám prinášame odpovede, ktoré si okrem nás - misie.sk môžete pozrieť aj na stránke 40dni.sk.

 

Misionárky na kolenách

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

SspsApMnohí veriaci sa tešia, že Nitra, kolíska kresťanstva a kolíska misijnej činnosti na Slovensku, sa stala sídlom ďalšej misijnej kongregácie s kontemplatívnym zameraním. Svojím utiahnutím sa do klauzúry kláštora chcú ružové sestry prinášať Bohu obetu svojho zasväteného života, slúžiť mu ustavičnou poklonou a prednášať pred jeho tvár modlitby a prosby za požehnanie pre misijnú činnosť, misionárov ako i za všetky potreby tak ťažko skúšaného sveta. 1. mája 2007 navštívli Nitru z dôvodu požehnania základného kameňa štyri sestry tejto kongregácie z Nemecka. Generálna predstavená rehole Sr. Mary Cecilia, pôvodom z Filipín, nám poskytla nasledujúci rozhovor.

 

Pátri z Vietnamu v Čechách

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Vietnamci_2V deň vysviacky troch novokňazov Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku pribudli v susednej Českej republike do komunity verbistov v Novom Hrozenkove dvaja členovia SVD z Vietnamu. Od 18. júna 2007 sú P. Jozef Khang Thanh Dao (ďalej P. Jozef) a P. Ján Krstiteľ Hung The Nguyen (ďalej P. Ján) oficiálne zamestaní olomouckým Arcibiskupstvom ako kapláni v kostole sv. Michala v Olomouci. Budú bývať a učiť sa základy češtiny v Novom Hrozenkove, kam budú i v priebehu školského roku dochádzať cez víkendy, aby udržovali kontakt so spolubratmi SVD. O svojej krajine nám povedali pár slov.

 

V krajine, kde 9 ľudí je z 1-ho taniera a 1 človek z 9-tich tanierov

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Filipiny_skolaPáter Pavol Kruták SVD (1957) pochádza z dediny Divina v Žilinskom okrese. Na Slovensku pôsobil vo viacerých farnostiach, potom ako rektor Misijného domu Matky Božej v Nitre a neskôr ako provinciál. Roku 2004 odišiel na Filipíny. Zúčastnil sa pastoračného kurzu v Manile. Počas neho vypomáhal vo farnosti Smokey Mountain. Po niekoľkotýždňovom kurze lokálneho jazyka odišiel do západnej časti ostrova Mindoro /Occidental Mindoro/, tu pôsobil v troch farnostiach. V júni v roku 2007 sa vrátil opäť na Slovenko. Zvedaví na jeho bohatú činnosť na ostrove Mindoro, sme mu položili niekoľko otázok.

 

32 rokov misionárom v Juž. Amerike

E-mail Tlačiť PDF

Pater_KulhaVerbista páter Bernard Kulha SVD pôsobí už 32 rokov na juhoamerickom kontinente. Jeho misijné pôsobenie sa naplno mohlo rozvinúť po roku 1968, kedy opustil Slovensko, študoval v Írsku a nastúpil na svoju prvú misiu do Paraguaja, kde pracoval 11 rokov. Momentálne pôsobí ako misionár už 21 rokov v Bolívii. Má bohaté skúsenosti a o Bolívií a svojej práci nám poskytol nasledujúci rozhovor.

 


Stránka 1 z 5
Rozhovory

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie