Hlavná stránka
Formy pomoci misiám

Rôzne články, ktoré vám môžu pomôcť prísť na to, ako by ste mohli misiám pomôcť práve vy...Tehlička pre Južný Sudán

E-mail Tlačiť PDF

Juzny_SudanNa Popolcovú stredu, 22. februára začali aktivity k 7. ročníku Tehličky, do ktorého je zapojených takmer 200 škôl, farností, mládežníckych stredísk, organizácii a pod. Môžete sa zapojiť aj vy... :)

 

Misijný omšový spolok

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.55 )

Misijny_omsovy_spolokĎalšou formou pomoci misiám je "Misijný omšový spolok" na česť Najsvätejšej Trojice. Bol založený v Steyle v roku 1910 na podporu misijných aktivít Spoločnosti Božieho Slova. Do tohoto misijného spolku sa môže zapísať ako člen každý človek - predovšetkým žijúci človek. Do tohto spolku však môže každý zapísať aj svojich príbuzných zosnulých, dokonca ľudí, ktorí sú cudzí, no chce im pomôcť, alebo ich obrátiť a priviesť k Bohu. Ako tento spolok funguje a ako pomáha misiám každý člen tohto spolku? Čítajte ďalej...

 

Daruj kravu – zachrániš život!

E-mail Tlačiť PDF
(13 hlasovaní, Priemerná známka: 4.85 )

Jedna z ďalších foriem pomoci misiám sa objavila priamo predo mnou v Sibíri. Už niekoľko rokov ňou veľmi efektívne pomáhajú rodinám, ktoré stratili hlavný zdroj obživy – ich domáce zviera zahynulo, alebo otec či matka zostali bez práce a tým aj bez peňazí na živobytie, alebo niekto z rodiny vážne ochorel a jeho choroba zhltla a stále hltá všetky zdroje financií v rodine. Túto zaujímavú formu pomoci podľa mojich zdrojov priniesli tu na Sibír Nemci. O akú kravu a záchranu života ide?

 

Pomôž - pomôžu aj tebe!

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 4.25 )

Ruky-BohMStaré dobré pravidlo znie: "Čokoľvek chceš, aby ľudia robili vám, robte aj vy im." Myslím, že to veľmi dobre platí aj v oblasti pomoci tým, ktorí si zatiaľ nedokážu sami pomôcť, možno kvôli nám, ktorí na bohatej severnej pologuli žijeme v takom prepychu a v takom mimoriadnom zabezpečení, že sa nedá ani trochu porovnať s južnou pologuľou, ktorú sme  aj my Európania a Američania svojím spôsobom priviedli do takého stavu, v akom je - samozrejme, nehovorím o všetkých, ale ruku na srdce - je nás dosť, čo si nežijeme zle, nehladujeme a niektorí dokonca od tej radosti nevedia, čo s peniazmi, a tak ich bezhlavo utrácajú kde sa dá... aj tak sa dá prežiť život... ale je tu aj iná možnosť, ktorú praktizujú mimochodom aj mnohé populárne osobnosti - časť svojho darovať tam, kde sa to naozaj použije na dobré účely... krajinám tretieho sveta, prípadne ľuďom ,ktorí aj v našom okolí skutočne potrebujú pomoc, predovšetkým mladé rodiny s nedostatkom financií - aj takých si musíme všímať a pomáha im, inak sa mnohé rodiny môžu aj našou nečinnosťou rozpadať. Ponúkam vám teda niekoľko možností.

 

Ako cez Advent pomôcť misiám?

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

PomocVšetci do misií ísť nemôžeme. Ponúkam vám návrh, ktorý by ste mohli vo svojich farnostiach zrealizovať. Ako teda konkrétne pomôcť misiám p.očas adventu? Najprv vám porozprávam svoju skúsenosť z pastoračného roka v Terchovej, kedy sme sa počas Veľkého pôstu rozhodli pomôcť misionárovi Martinovi Cingelovi v Keni pri stavbe nemocnice pre rodičov a deti choré na aids. Keďže nemocnicu Martin už začal stavať, prosil svojich rodákov o finančnú pomoc. Pán farár Ján Halama SVD navrhol veľmi zaujímavý spôsob zbierky na tento dobročinný cieľ: „Nebudeme dávať niečo navyše.

 


Stránka 1 z 2
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie