Hlavná stránka
Rehole - info

Články s informáciami o reholiach, ktoré pracujú na misijnom poli.Sv. Jozef Freinademetz - 1 - Detstvo a škola

E-mail Tlačiť PDF

Jozef FreinademetzKeďže je dnes sviatok sv. Jozefa Freinademetza, prvého misionára-verbistu v Číne, rozhodli sme sa priblížiť vám jeho život v novom seriále. Dnes to bude jeho detstvo a škola...

 

Sv. Arnold Janssen - vodca a zakladateľ

E-mail Tlačiť PDF

Arnold Janssen15. január je deň, keď tri veľké misijné rehoľné kongregácie vo svete oslavujú sviatok svojho spoločného zakladateľa - Arnolda Janssena. Spolu všetky tieto tri rehole združujú v súčasnosti už približne 10 tisíc rehoľníkov, ktorí svoj život obetovali misiám. Pozrite si video o tomto svätcovi s unikátnymi dobovými fotografiami svätca:

Desaťtisíc Arnolda Janssena

Share/Save/Bookmark
 

História SVD - Sv. Arnold Janssen

E-mail Tlačiť PDF

Arnold

Arnold Janssen - zakladateľ SVD, sa narodil 5. novembra 1837 v Gochu, malom mestečku na dolnom Rýne v Nemecku, ako druhé dieťa z desiatich súrodencov. Vyznačoval sa svedomitosťou pri práci a zdedil po rodičoch hlbokú zbožnosť.

15. augusta 1861 bol vysvätený za kňaza pre münsterskú diecézu a stal sa učiteľom na gymnáziu v Bocholte, kde si získal povesť prísneho, ale i spravodlivého pedagóga. Jeho hlboká úcta k Božskému Srdcu Ježišovmu ho čoskoro priviedla k tomu, že sa stal vedúcim Apoštolátu modlitby vo svojej diecéze. Tento Apoštolát zameral aj na kresťanov iných vyznaní.

 

 

 

História SVD - Spoločnosti Božieho Slova

E-mail Tlačiť PDF

Aké boli naše začiatky?

Treba povedať, že boli veľmi skromné. Zakladateľ Spoločnosti Božieho Slova sv. Arnold Janssen, nemecký kňaz, pri posviacke prvého Misijné domu v holandskom Steyli v kázni povedal: "Čo z tohto domu bude, to ešte nevieme. Nie všetko, čo chceme, sa podarí... Neznechucujme sa jeho skromnými začiatkami... Ak z tohto domu niečo bude, poďakujme sa Božej dobrote, ale ak nie, vtedy sa s pokorou bime v prsia a vyznajme: Neboli sme hodní tej milosti."
 


Stránka 2 z 2
Misie

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie