Hlavná stránka
Veľký pôst
Kázne z Veľkého pôstu...

Veľkí vďaka čiarke (Streda 3. pôstny týždeň C)

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Veľkí čiarkouPamätáte sa, keď vám otec alebo mama dohovárali: „Toto urob tak a tak, inak sa ti zle bude vodiť. Toto treba tak urobit a toto je lepšie, keď urobíš takto. Tam nechodievaj a tam by bolo dobré z času na čas prísť...“ a tak ďalej a tak ďalej. Jednoducho rodičovské rady, napomenutia, upozornenia. Oooch, koľko krát ich človek nepočúval a aj tak si urobil po svojom. Vedel, že rodičia chcú dobre, ale keď to zakázané tak veľmi chutilo a vyzeralo tak lákavo...

 

Ten pravý márnotratný (Sobota, 2. pôstny týždeň C)

E-mail Tlačiť PDF

slzaKoľko krát sme už premýšľali nad márnotratným synom, ktorý bol tak nevďačný, že vzal otcovi polovicu jeho majetku a odišiel a všetko premárnil a pritom sme podvedome hľadali toho pravého márnotratného? Koľkokrát sme pritom mysleli na suseda, ktorý skončil vo väzení za krádeže a násilie, na kolegu, ktorý veselo kradne len sa tak chumelí a minulý týždeň mu na to prišli a teraz je s ním zle, na manželku, ktorá tak nepríjemne vždy nakričí a nakričí a potom hrá urazenú a ani sama nevie, čo vlastne chce? Na manžela, ktorý vysedáva s kamarátmi po baroch, vracia sa domov neskoro z práce, a ani do kostola nechodí, nemodlí sa... A tak ďalej a tak ďalej... Na seba však mnohokrát zabúdame.

(pozri si evanjelium - Lk 15)

 

A nad mrakmi nakoniec slnko zvíťazí (2. pôst. nedeľa C)

E-mail Tlačiť PDF

búrka slnkoV živote každého človeka sa premiešavajú ako v mixéri chvíle krásne, vzletné a očarujúce s chvíľami smutnými, ťažkými a bolestivými, ktoré by sme najradšej z nášho života vypustili, zahodili alebo ešte lepšie – žili tak, aby nikdy neprišli. Nikto z nás však túto moc nemá. A tak sa presne ako v prírode okolo nás striedajú dni slnečné, plné života a krásy s dňami uplakanými dažďom, alebo skrehnutými mrazom a chladom.

(Pozri si evanjelium - Lk 13,1-9)

 

Posolstvo pápeža Benedikta XVI. k Pôstnemu obdobiu 2010

E-mail Tlačiť PDF

Benedikt Sedes„Božia spravodlivosť sa zjavila skrze vieru v Ježiša Krista”
(porov. Rim 3,21-22)

Drahí bratia a sestry, každý rok nás Cirkev pri príležitosti pôstu pozýva, aby sme si urobili úprimnú revíziu nášho života vo svetle učenia evanjelia. Tento rok by som vám chcel ponúknuť niekoľko reflexií k širokej téme spravodlivosti, vychádzajúc z Pavlovho tvrdenia: „Božia spravodlivosť sa zjavila skrze vieru v Ježiša Krista”(porov. Rim 3,21-22).

 

Utorok, 2. pôstny týždeň

E-mail Tlačiť PDF

luky

Milí bratia a sestry, ako vnímate svoje hriechy? Sú vám na chválu? Alebo sa za ne hanbíte? Bolia vás? Páčia sa niekomu druhému? Alebo niekomu ubližujú?

Od detstva je nám vštepované, že hriechom ubližujeme Ježišovi, ktorý trpel za naše hriechy.

 


Stránka 1 z 3
Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie