Hlavná stránka
Krátke poučné príbehy
Krátke poučné príbehy rôznych autorov.

Stačí iba otvoriť oči...

E-mail Tlačiť PDF
(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

DedkoJeden starý muž sedával každý deň vo svojom hojdacom kresle. Pripútaný na toto jediné miesto si sľuboval, že sa odtiaľ nepohne, kým neuvidí Boha. Raz uvidel malé dievčatko na druhej strane ulice. Jej lopta sa zakotúľala do záhrady starého muža. Pribehla si po loptu, pozrela sa na muža a povedala: "Vidím Vás každý deň, hojdať sa v kresle a pozerať do neznáma. Na čo stále hľadíte? "
"Ach moje drahé dieťa, si ešte príliš malá na to, aby si pochopila." Odvetil muž.

 

Motýlí cirkus - The Butterfly Circus - život bez nôh a rúk

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

Butterfly-CircusTento príbeh je vymyslený, ale hrá v ňom hlavnú úlohu muž, ktorý nemá od narodenia nohy ani ruky a predsa žije krásnym životom a evanjelizuje ľudí po celom svete. Je to Nick Vujicic. Pozrieť si tento film môžete na Youtube - je to len 22 minút, no stoja za to:

 

Kde si bol, Bože?

E-mail Tlačiť PDF
(15 hlasovaní, Priemerná známka: 4.73 )

Utrpenie_zenaKde je Boh, keď tak veľmi trpíme a necítime Jeho prítomnosť? Prečo sa zdá byť tak ďaleko, necitlivý k našej bolesti? Možno ti dá odpoveď na tvoje otázky aspoň z časti tento príbeh...

 

Prihovára sa Boh ľuďom aj dnes?

E-mail Tlačiť PDF
(11 hlasovaní, Priemerná známka: 4.64 )

Jezis-HmlaRaz jeden mladík, ktorý žil hlboký duchovný život, zašiel do jednej spriatelenej rodiny na biblickú hodinu. Bolo to akurát štvrtok večer. Manželia, ktorí viedli stretnutie, rozdelili modlitebnú hodinu na dve časti: počúvajme Boha” a „poslušne sledujme, čo od nás žiada”. Chlapcovi neustále chodila po rozume otázka, či sa Pán Boh prihovára ľuďom ešte aj dnes?

 

Čo bude po smrti?

E-mail Tlačiť PDF
(14 hlasovaní, Priemerná známka: 4.93 )

DoktorStarý chorý muž prijal od svojho lekára zlú správu. Ako sa pripravoval na odchod z ordinácie, otočil sa a oslovil lekára: "Pán doktor, bojím sa smrti. Povedzte mi, čo je tam na druhej strane dverí?" Lekár veľmi potichu odvetil: "To neviem."

 


Stránka 1 z 7
Príbehy

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie