Hlavná stránka
Dobrovoľníkov

Rôzne zážitky z rozprávania dobrovoľníkovŠkôlka pre africké deti v Shelui

E-mail Tlačiť PDF
(10 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Tanzania-ZuzkaČo máme nové? Ako to vyzerá s našou stavbou? S deťmi? Náš pôvodne trojmesačný pobyt sa akosi predĺžil, začíname november a my stále nevieme dať zbohom tomuto „Bohom“ zabudnutému miestu.

 

V obľube u ľudí - Mozambické novinky od Majky

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

priatelia_titulkaNaposledy som vám vyrozprávala, ako sa tento rok zatiaľ darí nášmu projektu YWAM Maputo. Ale aký je tento rok pre mňa osobne?

Možno väčšina z vás bude so mnou súhlasiť, že najdôležitejšou časťou života sú vzťahy – akékoľvek. Nedajú sa vynechať nie len v osobnom živote ale ani žiaden „business“, projekt či iná práca sa bez nich nezaobíde. A tu v Afrike to platí dvojnásobne.

Pamätáte si ešte ako som na začiatku roku písala, že tento rok by mal byť rokom “vzmáhania sa v duchu, múdrosti, Božej milosti a obľube u Boha i u ľudí” (Lk 2, 40.52)? A presne taký je. Takže dnes by som sa s vami rada podelila najmä o časti “v obľube u ľudí”, čo je dobrým základom, nech sa už v mojom mozambickom dobrodružstve stane čokoľvek.

 

Žijem vnútri Biblie

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

ryby“Keď (Ježiš) vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi… Vy im dajte jesť! … Nemáme tu nič, iba päť chlebov a dve ryby. … Prineste mi ich sem! … Potom vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dobrorečil nad nimi, lámal ich a dával svojim učeníkom a učeníci zástupom.”

 

Čo sa tak asi hnalo mysľou učeníkov, keď každý z nich kráčal s pár kúskami chleba a jeden či dvoma kúskami ryby k “svojej” prvej skupine 50 – 100 hladných ľudí?

 

Afrika ťa prekvapí

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 3.67 )

prekvapenia

Milí priatelia, ja viem, ja viem, ja viem... dnešný diel sa mal volať „Prelom rokov“ a teda mal doraziť v prvom týždni po Novom roku. No, ale hneď takto pri začiatku roku sa nám „zopár“ vecí skomplikovalo – najskôr nám netiekla niekoľko dní voda, potom som v rámci veľkého novoročného upratovania svojho bytu robila niekoľkodňovú dezinfekciu a dezinsekciu, no a tiež nemálo dní som strávila na viacerých úradoch kvôli najrôznejším papierovačkám. Takže nakoniec sa všetko podarilo a moje rozprávanie o Afrike pokračuje... ;o)

 

 

Ako Majka angličtinu v Mozambiku učila

E-mail Tlačiť PDF
(4 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

 

ELSMilí priatelia, trochu mi to trvalo, kým som vám poslala ďalší diel môjho seriálu, ale to viete všetky tie vianočné prípravy... no, kto by si to potom nechcel užiť naplno? Tongue outTakže dnes je to „7 jednoduchých krokov“ alebo „Ako Majka angličtinu učila“. Nabudúce „Prelom rokov“ alebo „4 mesiace v Maputo“. Želám vám veselý štart do roku 2011.

 


Stránka 1 z 2
Zážitky

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie