Hlavná stránka
Veľkonočné obdobie

Kázne vo veľkonočnom obdobíNevzdávaj to

E-mail Tlačiť PDF
(5 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

stripedbass_flyrod„Čo robiť? Ježiša niet; síce vstal, no je aj nie je s nami. Poďme robiť to, čo vieme, aby sme len tak neposedávali so založenými rukami. Veď náš starý spôsob života nebol až taký zlý a rybárov si ľudia za ich poctivú a namáhavú pácu vážia.“
Lenže niečo sa predsa len zmenilo.

 

Svedectvo s Duchom

E-mail Tlačiť PDF
(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

testimonyŽivot kresťana je jedno nepretržité svedectvo. Neustále sa nám to pripomína i z kazateľnice, i zo sveta. Kňazi sa snažia pomôcť veriacemu ľudu nájsť spôsoby a pomôcky, ako urobiť toto svedectvo živým a účinným, a tým aj seba povzbudiť, aby ich slovo bolo potvrdené vlastnou činorodou službou. Svet to robí trochu iným spôsobom. Väčšinou drží obviňujúci prst, ktorým poukazuje na všetko negatívne, čo nasledovníci Krista robia. A hoci v poslednej dobe nás obviňujú i z toho, čo my pokladáme za dobré, a od čoho nemôžeme a nesmieme odstúpiť (zachovávanie morálneho zákona), často sú tieto obvinenia v našich hriechoch reálne.

 

Napojení na vinič

E-mail Tlačiť PDF
(2 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

vinohrad Pre každého z nás je dôležité nejaké spoločenstvo, do ktorého môže patriť – rodina, priatelia, pracovný kolektív. Sú to naši ľudia, s ktorými sme radi. Vyplýva to z ľudskej prirodzenosti – človek je tvor spoločenský, stvorený byť pre- niekoho a s- niekým. Aby spoločenstvo bolo užitočné a zrelé, musí mať dobrý základ – zákon, alebo vzťahy.
Najlepším základom pre naše spoločenstvo je sám Kristus.

 

Kedy byť mučeníkom?

E-mail Tlačiť PDF
(1 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

facka_dieta_2V kresťanských kruhoch sa neraz opakuje pravidlo, ku ktorému povolával Ježiš svojich nasledovníkov, aby pri nespravodlivosti vedeli nastaviť aj druhé líce. Náročná rada, to je isté. Vypĺňať ju sa darí ozaj len veľmi pokorným ľuďom. U väčšiny ostatných sa hneď prejavuje čnosť spravodlvosti, ktorá nedovoľuje takéto priestupky. No bojím sa, že skôr tu vystupuje priam pohanská túžba odomstiť, aby sme neboli nikomu nič dlžní. Nuž, takí sme my kresťania.

 

Skutočná sláva

E-mail Tlačiť PDF

reality_showPosledných pár rokov sú v televízii módne tzv. reality show, fabrika hviezd, ktorá z obyčajného človeka može urobiť populárnu osobu, známu celej krajine. Túžba byť slávnym je skrytá skoro v každom človeku. Všetci čakáme na svojich päť minút. Nie vždy je táto snaha zlá, ak ide tým správnym smerom, zachováva morálne princípy, neznevažuje vlastnú, ani cudziu osobu a hľadá skutočné hodnoty v tomto konaní.

 


Stránka 1 z 4
Kázne

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie