Hlavná stránka Všetky články portálu

Všetky články podľa dátumu vzniku

Streda 28 September 2011

Vianoce v Bolívii PDF Tlačiť Email
Napísal Ondrej Pešta
Streda, 28 September 2011 21:02
Zážitky / Misionárov

Bolivia_VianoceDaždivé počasie ničím nepripomína predstavu našich slovenských zasnežených Vianoc... Azda len tým, že je podstatne chladno, keďže životodárne slnko je schované za mrakmi. Tu u nás na altiplane - vysokohorskej bolívijskej rovine, nachádzajucej sa v nadmorskej výške okolo 4000 metrov nad morom a obkolesenej andskými večne zasneženými končiarmi, začína obdobie dažďov. Suchá vyskokohorská tráva naberá nový sýtozelený nádych. Celé Altiplano sa odieva do zelena – farby nádeje.

Naposledy upravovaný ( Štvrtok, 29 September 2011 16:34 )
Čítajte ďalej...Sobota 17 September 2011

Sv. omša - 9 - Príprava - 2 - Úmysel PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Sobota, 17 September 2011 09:06
Katechézy / Sv. omša

Eucharistia2MKedysi naše babičky, kým ešte žili, využívali každú aj najmenšiu možnosť obetovať sv. omšu za niekoho zo svojich príbuzných. Dnes sa už toľko ľudí nehrnie do sakristií zapisovať na sv. omše – aj keď na Slovensku v niektorých dedinkách je to ešte poriadna tlačenica väčšinou však kvôli babičkám, ktoré tam ešte ako tak žijú. Babičky podvedome kdesi v srdci cítili, akú veľkú cenu má sv. omša pre spásu nielen mŕtvych ale aj živých príbuzných. O čo vlastne v obetovaní sv. omše ide? Čo sa tam deje? A prečo je tak dôležité využiť každú možnosť obetovať sv. omšu na nejaký úmysel?

Naposledy upravovaný ( Sobota, 17 September 2011 09:20 )
Čítajte ďalej...Utorok 30 August 2011

„Nemať nič a byť bohatý?!“ PDF Tlačiť Email
Napísal P. Lukáš Mizerák
Utorok, 30 August 2011 01:32
Listy / Listy misionárov

OaxacaDrahí priatelia!
Po dlhšom čase sa opäť ozývam a aspoň niekoľkými riadkami by som Vám chcel priblížiť môj čas tu, zatiaľ ešte v Mexicu, čo som mal možnosť prežiť a zažiť. Akurát som sa vrátil z našej baziliky v Guadalupe, kde tentoraz okrem milostí našej nebeskej Matky boli aj relikvie bl. Jána Pavla II. Keďže som nemal tú možnosť byť prítomný alebo aspoň vidieť v prenose obrad blahorečenia, keďže je tu časový posun, bol som veľmi rád, že vlastne on takto „osobne“ prišiel až sem. Hneď po mojom príchode na nádvorie baziliky som pochopil, že pre Mexičanov to bol pápež veľmi blízky a oni ho mali a majú veľmi radi.

Naposledy upravovaný ( Streda, 31 August 2011 13:00 )
Čítajte ďalej...Pondelok 29 August 2011

Čo je u Boha slabé, je silnejšie ako ľudia (sv. Ján Zlatoústy) PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Pondelok, 29 August 2011 11:32
Úvahy / Obľúbené citáty z kníh a filmov

Cross_CloudsKríž presvedčil prostredníctvom neučených ľudí a presvedčil celý svet. Nehovoril o bezvýznamných veciach, ale o Bohu, o pravom náboženstve, o živote podľa evanjelia a o budúcom súde, a tak aj z jednoduchých a nevzdelaných ľudí urobil filozofov. Všimni si, ako to, čo je u Boha bláznivé, je múdrejšie ako ľudia a slabé je silnejšie.

Čítajte ďalej...Piatok 26 August 2011

Bože, ty si naše všetko (sv. opát Kolumbán) PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Piatok, 26 August 2011 18:58
Úvahy / Obľúbené citáty z kníh a filmov

WaterBubblesBratia, poďme za hlasom, ktorým nás život volá k prameňu života. On nie je len prameňom živej vody, ale aj prameňom večného života. Ten istý prameň svetla i zdroj svetla. Lebo od neho je všetko, múdrosť, život i večné svetlo. Pôvodca života je prameňom života, stvoriteľ svetla je prameňom svetla. A preto pohrdnime tým, čo vidno, prenesme sa ponad svet a vo výšinách neba hľadajme zdroj svetla, prameň života, prameň živej vody ako rozumné a veľmi bystré ryby, aby sme sa tam napili „živej vody prúdiacej do večného života“.

Čítajte ďalej...Streda 24 August 2011

Sv. Omša - 8 - Príprava - 1 - Očistenie sa PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Streda, 24 August 2011 22:48
Katechézy / Sv. omša

Umyvanie2Na začiatku každej sv. omše sa snažíme v úkone kajúcnosti očistiť svoje duše, aby boli dostatočne pripravené na stretnutie s nekonečne čistým, svätým, milujúcim Bohom. Väčšinou však toto posvätné ticho svojou dĺžkou nestačí na spomenutie svojich prehrešení, tobôž na oľutovanie z hĺbok srdca. Každý totiž potrebuje rôzne dlhý čas – záleží od každého, čo sa v jeho srdci udialo od posledného stretnutia s Pánom. Nie je možné na začiatku sv. omše udeliť každému dostatočné množstvo času. Preto vás pozývam, aby sme svoju dušu očistili ešte pred sv. omšou. Ako?

Naposledy upravovaný ( Štvrtok, 25 August 2011 09:59 )
Čítajte ďalej...Pondelok 08 August 2011

Žiť s Kristom znamená žiť na vode PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Pondelok, 08 August 2011 10:33
Kázne / Nedeľné A

Stopy_vodaAko je možné, že Peter kráčal po vode. Veď to bol iba človek! To, že Ježiš kráčal po vode, to si povieme: “Aaaa však bol Boh! Tak to bola pre neho brnkačka!” Ale do tohto vysvetlenia mi nezapadá Peter. Ako je možné, že on – jednoduchý človek ako aj ja – si spokojne kráčal po vode – aspoň tých prvých 5 minút? Veď to nie je možné!

Naposledy upravovaný ( Pondelok, 08 August 2011 10:44 )
Čítajte ďalej...Sobota 06 August 2011

Premenenie Pána = premenenie učeníkov PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Sobota, 06 August 2011 14:03
Kázne / Sviatky, slávnosti, spomienky

Vychod_slnkaNa hore Tábor sa premenil Ježiš dalo by sa povedať nie na nejakého zvláštneho žiariaceho podivína ale naopak - iba ukázal apoštolom svoju skutočnú tvár - pootvoril apoštolom dvierka do skutočnej reality, odokryl im trošku viac, kým v skutočnosti je. Samozrejme, nemohol im ukázať seba samého v skutočnosti, pretože to by ich biedne telá nezvládli a od tej krásy, svätosti a šťastia a zároveň od obrovskej úcty a svätej bázne voči tak obrovskému a veľkému Bohu, ktorého by v Ježišovi spoznali, by ich srdce skolabovalo a Ježiš ich predsa ešte stále potreboval na tejto zemi. No na tejto hore sa neuskutočnila iba premena Ježiša ale aj premena práve týchto troch: Petra, Jakuba a Jána. Ako?

Naposledy upravovaný ( Sobota, 11 August 2012 21:41 )
Čítajte ďalej...Piatok 05 August 2011

Sv. omša - 7 - Pokľaknutie PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Piatok, 05 August 2011 17:42
Katechézy / Sv. omša

PoklaknutieDnes už tak často nevidíme v živote okolo nás, žeby niekto pred niekým kľakal. Akurát sa občas stane, že nejaký mladý romantik si pri vyznávaní lásky pred svojou milovanou pokľakne na jedno koleno. No pokľaknúť pred šéfom svojej firmy – to sa jednoducho nerobí, nepatrí a vôbec – je to jednoducho trápne.

Jediné kľačanie, ktoré zostalo ešte zo starých čias, je práve pokľaknutie pri vstupe do kostola a kľačanie v kostole pri modlitbe. A tak prichádzame k druhému úkonu, ktorý nasleduje po prežehnaní pri vstupe do kostola, a tým je pokľaknutie.

Naposledy upravovaný ( Piatok, 05 August 2011 19:34 )
Čítajte ďalej...Pondelok 01 August 2011

Motýlí cirkus - The Butterfly Circus - život bez nôh a rúk PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Pondelok, 01 August 2011 10:50
Príbehy / Krátke poučné príbehy

Butterfly-CircusTento príbeh je vymyslený, ale hrá v ňom hlavnú úlohu muž, ktorý nemá od narodenia nohy ani ruky a predsa žije krásnym životom a evanjelizuje ľudí po celom svete. Je to Nick Vujicic. Pozrieť si tento film môžete na Youtube - je to len 22 minút, no stoja za to:

Čítajte ďalej...Sobota 30 Júl 2011

Večná sláva proroka PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Sobota, 30 Júl 2011 21:42
Biblia / Meditácie

ProrokV tom čase tetrarcha Herodes počul o Ježišovi a hovoril svojim dvoranom: „To je Ján Krstiteľ. Vstal z mŕtvych, a preto v ňom pôsobí zázračná moc.“
Herodes totiž Jána chytil, sputnal ho a vrhol do väzenia pre Herodiadu, manželku svojho brata Filipa, lebo mu Ján hovoril: „Nesmieš s ňou žiť!“
A chcel ho zabiť, bál sa však ľudu, lebo ho pokladali za proroka.
(Mt 14,1-4)

Povedz mi úprimne zo srdca - chceš byť prorokom? Počujem odpovede: „Bože chráň! Nie! Veď ako skončili skoro všetci proroci? Nie ja nie... to nie je pre mňa!“ Počujem aj rozhodné: „Áno!“ Áno smrti? Kto je vlastne prorok? A prečo sa vlastne na to pýtať? Veď prorokov už dávno niet...!

Naposledy upravovaný ( Sobota, 30 Júl 2011 23:24 )
Čítajte ďalej...


Homeopatia je biela mágia PDF Tlačiť Email
Napísal Emília Vlčková
Sobota, 30 Júl 2011 20:04
Komentáre / Kresťania a ...

Homeopatia2Keďže názory na homeopatiu sa začínajú nejako veľmi rôzniť, dokonca niektorí homeopatiu ospravedlňujú ako neškodné liečivo ba naopak veľmi účinné, rozhodli sme sa uverejniť svedectvo detskej lekárky MUDr. Emílie Vlčkovej, matky štyroch detí o jej ceste cez homeopatiu a o tom, čo podľa nej homeopatia v skutočnosti je (uverejnené na www.mojpribeh.sk). Ak sa náhodou homeopatiou liečiš alebo máš to v úmysle, prosím, najprv si prečítaj tento článok a potom sa rozhodni.

Naposledy upravovaný ( Sobota, 30 Júl 2011 23:44 )
Čítajte ďalej...Piatok 29 Júl 2011

Priťahovaní sieťou pokoja a lásky PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Piatok, 29 Júl 2011 21:14
Biblia / Meditácie

SietJežiš povedal zástupom: „A zasa nebeské kráľovstvo sa podobá sieti, ktorú spustia do mora a ona zachytáva všetky druhy.
Keď je plná, vytiahnu ju na breh, posadajú si, dobré vyberú do nádob a zlé vyhodia von.“
(Mt 13, 47)

Sieť zachytáva, spája, priťahuje, drží, zabraňuje, chráni... Prečo Ježiš prirovnal Božie kráľovstvo k sieti, ktorá zachytáva všetko – nepreberá – túto rybu áno, a túto nie...? Už si niekedy pocítil, ako ťa priťahoval pokoj druhého človeka, jeho úprimá radosť, jeho taká normálna ľudskosť, dobrota, odvážnosť, čestnosť, obetavosť, jeho jednoduchá čistá láska? A presne toto je účinok Božieho kráľovstva... Buď ho máš, alebo nemáš...

Naposledy upravovaný ( Sobota, 30 Júl 2011 20:04 )
Čítajte ďalej...


Najväčší poklad nad všetky poklady PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Piatok, 29 Júl 2011 11:53
Biblia / Meditácie

PokladJežiš povedal zástupom: „Nebeské kráľovstvo sa podobá pokladu ukrytému v poli.
Keď ho človek nájde, skryje ho a od radosti z neho ide, predá všetko, čo má, a pole kúpi.
Nebeské kráľovstvo sa podobá aj kupcovi, ktorý hľadá vzácne perly. Keď nájde veľmi cennú perlu,
ide, predá všetko, čo má, a kúpi ju.“
(Mt 13, 44-46)

Je niečo, čo by si chcel zo všetkého najviac? Tak veľmi, že by si bol ochotný stratiť strašne veľa času, veľa síl a všetkého toho najlepšieho, len aby si to dosiahol? Budeš si môcť na konci všetkého potom povedať: „Stálo to za to!“ ?

Naposledy upravovaný ( Piatok, 29 Júl 2011 12:09 )
Čítajte ďalej...


Malá duchovná zbraň pre teba... PDF Tlačiť Email
Napísal Balek Robert
Piatok, 29 Júl 2011 09:47
Modlitby / Pre každý deň

Zbran-lukTúto hoci malú no účinnú duchovnú zbraň som už poradil mnohým a mnohí sa ju naučili používať a teraz im vynikajúco pomáha v boji so zlým. Ako sa ju naučíš používať ty, záleží len na tebe. Môžeš ju používať každý deň ráno a večer, hoci neprichádza žiadne pokušenie - je to prevencia, aby bolo zlému jasné, čo chceš, komu patríš. No a potom ju používaj kedykoľvek cez deň, ak príde do tvojej mysle malé pokušenie k nejakému hriechu (hnev, ohováranie, neodpustenie, strach, závisť... čokoľvek) - hneď na prvú aj najmenšiu myšlienku k hriechu vo svojej mysli skús odpovedať touto modlitbou:

Naposledy upravovaný ( Štvrtok, 19 September 2013 08:21 )
Čítajte ďalej...


Stránka 10 z 64

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie