Vitajte na stránkach portálu misie.sk

Vitajte na informačno-diskusnom portále Misie.sk! Dozviete sa niečo viac o misionároch, dobrovoľníkoch v misiách ale aj spôsoboch ako misiám pomôcť...

Ako môžeš pomôcť misiám?

Ponúkame vám niekoľko možností, ako skutočne pomáhať misiám. Pozrite si vaše možnosti, poprípade doplňte v komentároch svoje vlastné spôsoby...

Kontakty na rehole a organizácie

Ak si sa rozhodol pre prácu misijného dobrovoľníka alebo priamo misionára v zasvätenom živote rehoľníka alebo kňaza, či sestry, pozri si kontakty na rehole a organizácie, ktoré ti môžu v

Ako sa môžeš stať misijným dobrovoľníkom?

Si rozhodnutý urobiť niečo pre Krista a ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú? Čo máš urobiť a ako presne postupovať? Kde sa najprv informovať? Tu sú odpovede na tvoje otázky...

http://www.misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/781048Dievcatko.jpg http://www.misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/648855Okno.jpg http://www.misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/579572Vcely.jpg http://www.misie.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/397214Rozhovory.jpg
/index.php?option=com_content&view=article&id=1&catid=1&Itemid=208 /index.php?option=com_content&view=article&id=16&catid=16&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=174&catid=174&Itemid=50 /index.php?option=com_content&view=article&id=14&catid=14&Itemid=50

Tiesňové volania

(6 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

Biblia_TelefonKedykoľvek potrebuješ, je vždy k dispozícii, v čase, nečase, v radosti, v smútku, v chorobe či v zdraví - vždy po ruke - najúžasnejší nástroj, ktorý nám dal Boh do rúk, nástroj, ktorým sa môžeme s Ním spojiť a v rôznych situáciách nášho života si vypočuť Jeho slová, ktoré potešia, posilnia, oslobodia, očistia... podľa toho, čo práve potrebuje tvoja duša...

 

Stačí iba otvoriť oči...

(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.83 )

DedkoJeden starý muž sedával každý deň vo svojom hojdacom kresle. Pripútaný na toto jediné miesto si sľuboval, že sa odtiaľ nepohne, kým neuvidí Boha. Raz uvidel malé dievčatko na druhej strane ulice. Jej lopta sa zakotúľala do záhrady starého muža. Pribehla si po loptu, pozrela sa na muža a povedala: "Vidím Vás každý deň, hojdať sa v kresle a pozerať do neznáma. Na čo stále hľadíte? "
"Ach moje drahé dieťa, si ešte príliš malá na to, aby si pochopila." Odvetil muž.

 

Blázni

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 4.00 )

lange_migrant_motherHistória, ktorú opisuje dnešné prvé čítanie, je hrôzostrašná, no zároveň z nej vyžaruje toľko hrdinstva, že si to dnes ani nevieme predstaviť. Veď ako môže jedna matka stratiť v jeden deň všetkých synov, ba ich ešte aj povzbudzovať vo vytrvalosti pri tak hroznej smrti a sama sa nezblázniť, alebo si nezúfať? Pre mnohých to môže vyzerať ako staroveké bláznovstvo s prevráteným rebríčkom hodnôt.

 

Škôlka pre africké deti v Shelui

(10 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Tanzania-ZuzkaČo máme nové? Ako to vyzerá s našou stavbou? S deťmi? Náš pôvodne trojmesačný pobyt sa akosi predĺžil, začíname november a my stále nevieme dať zbohom tomuto „Bohom“ zabudnutému miestu.

 

Nádej v Blagoveščensku

(2 hlasovaní, Priemerná známka: 3.00 )

BlagovescenskMilí misijní priatelia, chcem sa s vami krátko podeliť s jednou novosťou. Neviem, či si pamätáte, v jednom z listov z Blagoveščenska som vás prosil, aby ste sa modlili za navrátenie katolíckeho kostola, ktorý momentálne slúži ako pravoslávna cerkev. Vidieť, že modlitby vaše účinkujú, lebo od tej prosby sa ľady výrazne pohli. Najprv sa podarilo sprostredkovať stretnutie s pravoslávnym  miestnym biskupom, potom sami predstavitelia ich eparchie prišli na návštevu našej kaplnky.

 

Sme hlinou v majstrovej ruke

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Hlina_v_rukachKým žijeme na zemi, robme pokánie. Lebo sme hlinou v majstrovej ruke. Ako keď hrnčiar robí nádobu a ona sa mu v rukách pokriví alebo doláme, preformuje ju nanovo. Ale keby sa rozhodol dať ju do rozpálenej pece, už jej nepomôže nič. Tak aj my, dokiaľ sme na tomto svete, robme z celého srdca pokánie za hriechy, ktoré sme spáchali v tele, aby nás Pán zachránil, kým máme čas na pokánie.

 

Ako som prijala Jeho lásku

(12 hlasovaní, Priemerná známka: 4.75 )

Laska-dycham15Chcela by som vám povedať pár slov o mne a mojom živote. Bola som vychovávaná v “katolíckej“ rodine, ktorá sa hlási ku Kristovi. Raz za čas som išla do kostola, sviatosť zmierenia bola pre mňa traumatickým zážitkom, svätá omša jednoducho bola potrebná, ale nehľadala som jej význam. Cítila som, že niečo, nejaký Boh, sila, existuje. Potom začala stredná škola, zmena prostredia a noví ľudia. Kostol, Boha a cirkev som odložila bokom. Môj život nabral iný smer. Raz za týždeň ísť na blic, cez voľné hodiny s partiou na pivo, a aby som nemusela doma počúvať mamu, jej pripomienky, tak som zostávala v Bratislave u kamarátky, alebo sme si šli niekam sadnúť.

 

Účty pre finančnú pomoc misionárom

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 3.67 )

UctyAk na stránke www.misie.sk (v sekcii fórum, duša duši apod.) niekto napíše číslo účtu, kam môžete dobrovoľne posielať peniaze na misie, NIKDY na tieto čísla neposielajte ŽIADNE peniaze. Svoju finančnú pomoc môžete spokojne poslať iba na tie účty, ktoré sa zhodujú s číslami účtov, ktoré sú uvedené v tomto článku. Čísla účtov v tomto článku sú overené a spokojne na ne môžete posielať svoju finančnú pomoc, ak chcete vy dobrovoľne podporiť nejakého misionára a jeho prácu v misiách. Vždy sa však ešte dopredu pre istotu ohláste na telefónne číslo, uvedené pri každom účte, aby ste sa aj sami uistili, že účet je v poriadku.

 

Rekapitulácia

(3 hlasovaní, Priemerná známka: 4.67 )

vtip

Milý priatelia, práve som preveril, kedyže som posledný raz písal o svojej službe v Rusku. Bolo to, bez dvoch týždňov, pred rokom. Preto sa pokúsim zrekapitulovať niektoré fakty života našej farnosti v Irkutsku.

 

Posolstvo Sv. Otca Benedikta XVI. k Svetovému dňu misií 2011

Benedikt_ruky

„Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás” (Jn 20, 21)
To je hlavná myšlienka posolstva sv. otca Benedikta XVI. k misijnej nedeli 2010.

Na začiatku nového tisícročia kresťanskej éry pri príležitosti Jubilejného roku 2000 ctihodný Ján Pavol II. dôrazne pripomenul, že je nutné obnoviť si záväzok ohlasovať všetkým evanjelium „s tým istým nadšením, ktoré bolo vlastné kresťanom prvej generácie“ (apošt. list Novo millennio ineunte, 58). Je to najcennejšia služba, ktorú Cirkev môže poskytnúť ľudstvu i každému jednotlivému človeku pri jeho hľadaní hlbokých dôvodov pre plné prežívanie vlastnej existencie. 

 

Sv. Terezka - patrónka misií a misionárov?

(6 hlasovaní, Priemerná známka: 5.00 )

Terezia_v_zahradeRoku 1927 pápež Pius XI. vyhlásil sv. Teréziu od Dieťaťa Ježiša a Sv. Tváre  za hlavnú patrónku všetkých misií a misionárov na svete, spolu so sv. Františkom Xaverským. Bolo to dva roky po jej svätorečení.
Možno si položíte otázku: Ako je možné, že táto „malá“ 24-ročná karmelitánka, ktorá neurobila vo svojom živote nič mimoriadne, stala sa vzorom pre aktívnych zvestovateľov evanjelia?

 


Stránka 9 z 27
Find us on Facebook

Vyhľadávanie

Webmisie.sk

RSS Nové články z tejto stránky

feed-image RSS článkov z misie.sk

Kto je on-line?

Now online:
  • 3 guests
  • 2 robots
  • [Bot]
  • [Google]

Reklama

Reklama kresťanských stránok na internete - misia i poslanie

Myšlienka

"Činnosť pre Pána nikdy nesmie viesť k tomu, aby sme zabúdali na toho, ktorý je Pánom činnosti."

Bl. Ján Pavol II.

 

 

Čítať celý článok...

Reklama

Meniny

Predvčerom : Vanda
Včera : Zoja
Dnes: Zdenko
Zajtra: Gabriela
Pozajtra : Dezider

Pošli niekomu zo svojich priateľov POHĽADNICU!

Najčítanejšie

1
Najčítanejšie dnes vytvorené:
7
Najčítanejšie vytvorené za posledných 7 dní:
30
Najčítanejšie vytvorené za posledných 30 dní:
Rok
Najčítanejšie vytvorené za posledný rok:

Anketa

Chcel by si sa stať misionárom?
 

Navštívili nás



Krajiny

76.7%United States United States
14.1%Germany Germany
3.9%Slovakia Slovakia
2.8%Netherlands Netherlands
0.7%France France
0.3%Greece Greece
0.2%Canada Canada
0.1%United Kingdom United Kingdom

Návštevníci

Dnes: 6
Včera: 157
Tento týždeň: 1747
Minulý týždeň: 10789
Tento mesiac: 7281
Minulý mesiac: 2288
Celkovo: 51840


Joomla extensions by Siteground Hosting